Kasapoğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı! ‘Huzurun hakim olduğu bir dünya için dua ediyoruz’

Yayınladığı mesajında, Türk milletinin birlik ve beraberliğinin önemine vurgu yapan Kasapoğlu, “Bir Bayrama daha erişmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Bu mübarek günlerin, milletimizin birliğini ve beraberliğini pekiştirmesi, kardeşlik ve dostluk bağlarımızı güçlendirmesi en büyük temennimizdir” dedi. Dr. Mehmet Kasapoğlu, bayramların toplumumuzdaki paylaşma ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği günler olduğunu belirtti. “Bayramlar, aynı sofrada buluşmanın, sevdiklerimizle kucaklaşmanın, gönülleri birbirine kenetlemenin vesileleridir. Paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, ihtiyaç sahiplerinin yüzlerinin güldüğü, birlik ve beraberlik duygularının zirveye ulaştığı özel günlerdir Kurban Bayramları” ifadelerini kullandı.

“BİRLİKTE EDİLEN DUALAR TOPLUMSAL DAYANIŞMAMIZIN EN GÜÇLÜ SEMBOLLERİNDENDİR”

Dr. Kasapoğlu, bir araya gelerek toplumsal dayanışmayı göstermenin önemine dikkat çektiği mesajında, “Her bayram olduğu gibi bu bayramda da komşularımızla, akrabalarımızla, sevdiklerimizle bir araya gelerek, gönül köprülerimizi daha da sağlamlaştırmalıyız. Birlikte kurulan sofralar, birlikte edilen dualar ve paylaşılan muhabbet, toplumsal dayanışmamızın en güçlü sembollerindendir” dedi.

DÜNYA ÇAPINDAKİ ÇATIŞMALAR VE ZULÜMLER

Kurban Bayramı’nın manevi atmosferinin mutlulukları artırırken, dünya üzerindeki çatışmalar ve zulümlerin yürekleri dağladığını ileten Kasapoğlu, özellikle Filistin topraklarındaki duruma dikkat çekti. “Filistin topraklarında süregelen savaş ve İsrail’in insanlık dışı tutumu, masum insanların yaşamlarını yitirmesine, ailelerin parçalanmasına ve büyük acılara sebep olmaktadır. Müslümanların hem Filistin’de hem de dünya genelinde maruz kaldığı haksızlıkların ve zulümlerin bir an önce sona ermesi en büyük dileğimizdir” dedi.

FİLİSTİN İÇİN BARIŞ VE ADALET TEMENNİSİ

Kasapoğlu, barış ve adaletin sağlanması yönündeki temennilerini dile getirerek, “Bu bayram vesilesiyle, Filistinli kardeşlerimizin acılarını paylaşarak onların yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, barış ve adaletin en kısa zamanda sağlanmasını temenni ediyoruz. Huzurun hâkim olduğu, adaletin ışığıyla aydınlanan bir dünya için dua ediyoruz” ifadelerini kullandı.

BAYRAMLARIN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ

İzmir Milletvekili Kasapoğlu, bayramların insanları birleştirici gücüne vurgu yaparak, “Kurban Bayramı vesilesiyle, tüm İslam âleminin barış ve huzur içinde yaşamasını, insanlığın ortak değerleri olan sevgi, saygı ve hoşgörünün tüm dünyaya sirayet etmesini diliyorum. Bayramların birleştirici gücünün, tüm insanların kalplerini yumuşatarak, kin ve nefretin yerine sevgi ve hoşgörüyü yerleştirmesini temenni ediyorum” dedi.

BAYRAM KUTLAMASI

Dr. Kasapoğlu mesajının sonunda tüm vatandaşların Bayramını kutlayarak, “Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir bayram geçirmenizi diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde, dostluk ve kardeşlik duygularıyla kenetlenmiş bir millet olarak, birlikte nice bayramları idrak etme arzusuyla, Kurban Bayramımız mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir