Boyner kadınları yeniden iş hayatına kazandırıyor

Toplumsal cinsiyet eşitliğini önceleyen ve bu alanda çalışmalar yürüten Boyner Grup, bünyesindeki insan kaynağını kadın istihdamıyla güçlendirmek için hayata geçirdiği “Seninle Tamam” projesiyle iş hayatında yarım kalmış kadınları yeniden iş hayatına kazandırmaya devam ediyor.

Boyner Grup, bünyesinde bulunan 6 grup şirketi, 250’den fazla mağaza, e-ticaret siteleri, mobil uygulamaları ve 8 bini aşkın çalışanıyla Türkiye’nin mağaza ve moda perakendesi grubu olarak güçlü konumunu sürdürürken, insan kaynağına olan yatırımlarında kadın istihdamını da destekliyor.

Hiç çalışmamış ya da çalışma hayatına dönememiş kadınlara davet

Boyner Grup olarak kadın haklarını bir demokrasi meselesi olarak gördüklerini söyleyen Boyner Grup, İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Seda Kızıltan, “Toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama odağında kadınların güçlenmesini ve istihdamını sağlayacak projeleri kararlılıklara hayata geçirmeye ve sürdürmeye özen gösteriyoruz. Seninle Tamam projemiz de hiç çalışma fırsatı bulamamış, çeşitli nedenlerle çalışma hayatına ara vermiş ve sonrasında da iş hayatına dönememiş kadınları Boyner’in bir parçası olmaya davet eden bir proje” dedi.

Sürdürülebilir istihdam

Projenin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne uygunluğunu da vurgulayan Seda Kızıltan, “Boyner Grup için 2024 yılı sürdürülebilir istihdama yoğunlaştığımız bir yıl olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda hayata geçirdiğimiz “Seninle Tamam” projesi de daha önce çalışmamış ya da çeşitli sebeplerle iş hayatına ara vermiş kadınları Boyner bünyesinde istihdam etmeyi amaçlıyor. Bu proje ile Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları arasında yer alan “Eşitsizliklerin Azaltılması”, “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” ve “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” maddelerinin üzerine eğiliyoruz” dedi.

Esnek çalışma

Seninle Tamam projesinin kadınlara kendi belirleyecekleri çalışma saati seçeneğiyle işe başlama özgürlüğü sunduğunu da belirten Seda Kızıltan, şöyle devam ediyor: “Seninle Tamam projesi 2022 yılında başladı. Şu ana kadar elliye yakın kadın Türkiye’de bulunan farklı şehirlerdeki Boyner mağazalarında iş hayatına dahil oldu. Bu rakam her ay artarak devam edecek. Seninle Tamam projesi bizim için sadece bir istihdam projesi değil.

Burada çeşitli nedenler ve engeller ile iş hayatına dahil olamamış kadınlarla birlikteyiz. ‘İş hayatında tecrübem yok’, ‘Çocuğuma kim bakacak’, ‘Esnek olmayan çalışma saatleri’ gibi çekincelerin olmadığı bir projeden bahsediyoruz. Bu yüzden çalışma saatleri ve şartlarında onların iş hayatındaki varlığını engelleyecek sorunları göz önünde alıyor ve esnek bir çalışma ortamı sağlıyoruz. Boyner mağazalarımızda istihdam edilmek üzere satış, operasyon, müşteri ilişkileri, kasa ve depo pozisyonlarında istihdam edilmek üzere yeni adaylarımızı bekliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir