21 Nisan Jüpiter-Uranüs Kavuşumu: 14 senelik döngü başlıyor

Astrolojide gezegenlerin ve gezegen açılarının döngüleri çok önemli göstergelerdir. Jüpiter ile Uranüs 14 senede bir kavuşum yaşarlar. 21 Nisan’da Jüpiter ve Uranüs kavuşumu yaşanacak ve hepimizin hayatında 14 senelik yeni bir döngü başlayacak.

Jüpiter, fırsatın, büyümenin, şansın ve inançların gezegenidir. Uranüs ise bireyselliği, özgürleşmeyi, teknolojiyi ve değişimi ifade eder. Boğa burcunda kavuşum yapacak bu iki gezegen bizlerin hayatına, kendimizi daha güvenli hissetmek için konfor alanımızdan çıkmaya cesaret edeceğimiz olayları getirecek.

Boğa burcu istikrarla, ekonomiyle, topraklarla ve tarımla ilgilidir. Bu iki gezegen en son 1941’de Boğa burcunda kavuşmuşlardı. O süreçte 2. Dünya savaşı ile ülkelerin toprak bütünlükleri değişti, Dünya’da yeni bir ekonomik düzen kuruldu. Özgürleşmeyle ve insan hakları ile bağlantılı Uranüs, sömürgeciliği ciddi anlamda sonlandırdı. Birleşmiş Milletler kuruldu ve İnsan Hakları Evrensel bildirisi yayınlandı. Uranüs yeni teknolojileri ve nükleer gücü de anlatır. O dönemde atom bombası ile Dünya nükleer güçle tanışmış oldu.

21 Nisan’daki kavuşumla 2024-2038 arasında ülkelerin sınırları ile ilgili değişimler, ekonomik düzenin farklılaşması, dijital paranın hayatımızda daha fazla yer alması ön planda olacak. Pek çok ülkede yönetimlerin ve liderlerin değişimi yaşanacak. Düzenlere dair inançlarımızın, görüşlerimizin değişeceği bir dönem olacak. Aynı zamanda yer hareketlerinde artış da yaşayabiliriz.

Bireysel anlamda ise Boğa burcunun doğum haritalarımıza denk düştüğü alanlarda, bir anda karşımıza çıkan ve uzun vadede bize fayda sağlayacak fırsatlarla karşılaşabiliriz. Kendimizi güvende hissedemediğimiz konulardan özgürleşebilmek için önümüze gelen olayları ciddiye alalım.

Jüpiter-Uranüs kavuşumu 6-16 Mayıs, 8-18 Eylül ve 6-16 Ocak arasında doğanları ve toprak burçlarının (Boğa, Başak, Oğlak) 21 derece yakınında önemli gezegenleri olanları daha fazla etkileyecek.

Yükselen burçlara göre farkındalık yaşayacağımız ve değişim fırsatı bulacağımız alanlar:

YÜKSELEN KOÇ

Yeni yatırımlar yapabileceğiniz ve kazançlarınızı genişletebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabileceğiniz bir döngü başlıyor. Hiç beklemediğiniz kişilerden bu konuda yardım alabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA

Kendinizi güvende hissetmek adına önemli adımlar atacağınız bir dönemdesiniz. Fiziksel görünümünüzle, bireysel alışkanlıklarınızla ilgili değişimler yapabilirsiniz. Bu süreçte sosyal çevreniz size destek verecek.

YÜKSELEN İKİZLER

Geri plana attığınız konularla, bilinçaltınızdakilerle yüzleşeceğiniz bir döngü başlıyor. Bu dönemde sezgilerinize daha çok güvenin. Korkularınızın üzerine sorumluluk alarak gideceksiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ

Sosyal çevrenizle, arkadaşlarınızla ilgili önemli farkındalıklar yaşayacağınız bir süreç başlıyor. Uzun vadeli planlarınızı hayata geçirmek için güzel fırsatlarla da karşılaşabilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN

İş hayatınızda ya da üstlendiğiniz sorumluluklarla ilgili çarpıcı gelişmelerin gündemde olacağı bir dönemdesiniz. Krizleri fırsata çevirebilme şansınızı değerlendirin.

YÜKSELEN BAŞAK

Eğitimle, hukukla ya da uzaklarla ilgili konularda daha güvende hissetmek için yeni adımlar atacağınız bir döngüdesiniz. İkili ilişkilerinizden de destek alacağınız ve inançlarınızı farklılaştıracağınız bir dönem başlıyor.

YÜKSELEN TERAZİ

Giderlerinizi yapılandırabileceğiniz, başkalarından gelen gelirlerin, paylaşımlı paraların hayatınızda önemli yer tutacağı bir dönem başlıyor. Çalışma arkadaşlarınızdan yardım alacak, günlük düzeninizi farklılaştıracaksınız.

YÜKSELEN AKREP

İkili ilişkilerinizde özgürleşmek istediğiniz alanların gündemde olacağı bir döngüdesiniz. İlişkilerinizde daha güvende hissetmek için adımlar atacak, hayattan aldığınız keyfe de öncelik vereceksiniz.

YÜKSELEN YAY

Gündelik akışınızı, çalışma ortamınızı ya da beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek isteyeceğiniz bir dönem başlıyor. Beklemediğiniz şekilde fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.  Bu dönemde ailenizden alacağınız destek önemli olacak.

YÜKSELEN OĞLAK

Aşk hayatınızda, çocuklarla ve yaratıcılıkla ilgili konularda daha fazla güvende hissetmek isteyeceğiniz bu dönemde güzel fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Kendi düşüncelerinize ve isteklerinize öncelik verin.

YÜKSELEN KOVA

Aile hayatınızla ya da gayrimenkul konularıyla ilgili sürpriz gelişmelerin yaşanacağı, bu konularda farkındalık geliştireceğiniz bir döngü başlıyor. Maddi konularda daha şanslı olacaksınız.

YÜKSELEN BALIK

İletişim şeklinizin, düşüncelerinizin farklılaşacağı bu dönemde yakın çevre ilişkilerinizde de değişimler yaşanabilir. Bireysel isteklerinizi göz ardı etmeden ilerlemeye gayret edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir